U Savezu Srba Slovenije sa posebnim zadovoljstvom pozdravljamo odluku državnog rukovodstva Srbije da se u Beogradu održi zasedanje povodom 60 godina od osnivanja Pokreta nesvrstanih zemalja.
Podsećamo da o značaju ovog samita dovoljno govori činjenica da je u pitanju najveći međunarodni multilateralni skup u Evropi u ovoj godini na kojem učestvuju delegacije iz preko 100 zemalja sveta.
Samit nesvrstanih u Beogradu predstavlja istorijski i veličanstven događaj koji otvara mogućnost za produbljivanje bilateralne i multilateralne saradnje na svim poljima i koji će nesumnjivo podići ugled Srbije u Evropi i svetu i višestruko doprineti promociji njenih privrednih, kulturnih i turističkih potencijala.
Savez Srba Slovenije smatra da je odluka da se sačuvaju i unaprede odnosi sa zemljama Pokreta nesvrstanih koji predstavlja drugu najveću svetsku organizaciju, odmah iza UN, odraz strateške i odgovorne politike zvaničnog Beograda koji i na ovaj način pokazuje brigu o zaštiti srpskih državnih i nacionalnih interesa.
Srbija je danas zemlja mira koja je spremna svima da pruži ruku saradnje, a Beograd je danas mesto gde se susreće svet.
Ljubljana, 10. oktobar 2021
Savez Srba Slovenije


Komentari